Własna szkoła językowa – jakie są zarobki?

Kobieta pracuje jako nauczyciel w szkole językowej

Artykuł partnera.

Własna szkoła językowa to marzenie m.in. tych absolwentów wyższych szkół i nauczycieli, którzy którzy lubią działać na własnych zasadach, ekscytuje ich wizja budowania zespołu i rozwijania swoich kompetencji na różnych polach. Na jakie zarobki możesz liczyć, prowadząc własną szkołę językową i dlaczego warto zastanowić się nad franczyzą?

Kto może założyć szkołę językową?

W teorii może to być każdy, jednak praktyka i doświadczenie mogą mieć kluczowe znaczenie w rozwoju własnego biznesu. Absolwenci kierunków filologicznych często jeszcze na studiach podejmują próby zdobycia swoich pierwszych klientów. To idealny moment nie tylko na naukę języka, ale również na kształtowanie umiejętności przekazywania zdobytej wiedzy.

Czas spędzony na uczelni to także dobry czas na potwierdzenie swoich językowych umiejętności odpowiednimi certyfikatami, co będzie tym bardziej istotne dla ewentualnych, przyszłych pracodawców. A jeśli o nich mowa – praca w szkole językowej będzie na pewno bezcennym doświadczeniem dla osób, które chcą w przyszłości założyć własną placówkę. Sprawdź aktualne oferty pracy dla lektora języka angielskiego w Early Stage. To nie tylko praca w zgranym zespole i sprawdzony system nauczania, lecz także atrakcyjne stawki, dostęp do platformy online, dziennika elektronicznego, aplikacji muzycznej, która urozmaica prowadzenie zajęć oraz całoroczne wsparcie metodyka. Aktualne oferty można śledzić pod adresem: https://universe.earlystage.pl/praca/praca-u-nas.

Własna szkoła językowa – zarobki

Pytanie o opłacalność często rodzi się w głowie równocześnie z samym pomysłem na założenie własnej szkoły językowej. Zarobki są ostatecznie kluczowe, aby nasza motywacja, lata nauki i zbierania doświadczeń przerodziły się w finansową stabilność. Nie ma tutaj jednak prostej odpowiedzi, ponieważ każdej działalności towarzyszą pewne koszty stałe i zmienne. Wynajem i wyposażenie sal, pensje nauczycieli i koszty samego prowadzenia działalności to większe z wydatków, ale nie można zapominać o pozornie drobnych kosztach np. materiałów dydaktycznych. Same zarobki zależeć będą nie tylko od liczby uczniów, lecz także od dodatkowych zajęć, które znajdą się w ofercie szkoły. 

Przyjmuje się jednak, że lektor prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą jest w stanie we własnej szkole językowej zarobić miesięcznie kilka tysięcy złotych, już po odliczeniu wszelkich kosztów. Natomiast lektor języka angielskiego (taki, który nie założył działalności) w szkole prywatnej może zarobić w ciągu godziny zegarowej od 60 do 90 złotych.

Własna szkoła językowa – pomyśl o franczyzie!

Franczyza to doskonałe rozwiązanie dla osób, które czują dryg do biznesu, ale chcą rozwijać się pod skrzydłami rozpoznawalnej i silnej marki, przyspieszając tym samym własny start. Własna szkoła w systemie franczyzowym to najczęściej nie tylko otrzymanie gotowego pomysłu na biznes od franczyzodawcy oraz działanie pod znanym szyldem, lecz także obszerny know-how szkoły, wsparcie administracyjne i marketingowe, czy szereg szkoleń metodycznych… Wspomniana wcześniej szkoła Early Stage pomaga w założeniu własnego biznesu: oferuje brak opłaty wstępnej oraz opłacalny model finansowy, przynoszący korzyści już w pierwszym roku prowadzenia działalności.

Co zatem jest kluczowe przy zakładaniu swojej szkoły językowej? Pomysł! Nie musi być autorski, jeśli korzystasz z franczyzy, ale musi być przemyślany, a wtedy własna szkoła językowa i zarobki, jakie zacznie przynosić już w pierwszych miesiącach, staną się Twoim najlepszym sposobem na życie!