Leasing mebli

Nowocześnie urządzone biuro firmy ma meble w leasingu

Artykuł partnera.

Wyposażenie biura, sklepu czy firmy w meble to często znaczący wydatek. Jeśli nie chcesz lub nie możesz dokonać zakupu z własnych środków, dobrym rozwiązaniem jest leasing mebli. Jak w praktyce wygląda takie finansowanie?

Czy firmy leasingowe chętnie decydują się na leasing mebli?

Dla firm leasingowych meble nie są atrakcyjnym przedmiotem do finansowania. Przede wszystkim dużo tracą na wartości – jako nowy produkt kosztują znacznie więcej, niż gdy po kilku latach zostają wycenione na rynek wtórny. Meble do stałej zabudowy wnętrz stają się praktycznie bezwartościowe po zakończeniu umowy. Te niedogodności sprawiły, że w przeszłości leasing mebli był trudny lub wręcz niemożliwy. Obecnie więcej leasingodawców finansuje umeblowanie nie tylko bardzo dobrym klientom, ale również mniejszym firmom o słabszych przychodach.

Najczęściej jednak firmy leasingowe działają asekuracyjnie. Aby zmniejszać ryzyko strat, oferują umowy krótkoterminowe na 2-3 lata i często wymagają co najmniej 10-20% wpłaty własnej. To jednak nie jest regułą, a w Leason wielokrotnie znajdowaliśmy dla naszych klientów leasing mebli na korzystniejszych warunkach.

Leasing mebli – przykłady

Przykładem na udany leasing mebli jest klinika stomatologiczna, która szukała finansowania dla wyposażenia kosztującego około 100 tys. zł netto, przy niskim wkładzie własnym i długoterminowej umowie. Firma generowała wysokie przychody, miała jednak słaby BIK. Mimo to udało się zorganizować leasing przy wpłacie 5% i na 4 lata.

Leasing na meble biurowe w cenie 150 tys. zł netto dla agencji reklamowej działającej na rynku od kilku lat i posiadającej duże zyski zakończył się porozumieniem z firmą leasingową. Zgodziła się ona na 4-letnią umowę przy 25% wkładzie własnym.

Leasing mebli – co możesz wyleasingować?

Możesz liczyć na finansowanie w przypadku większości rodzajów umeblowania. Wyjątek stanowią drzwi, meble używane oraz bardziej nietypowe wyposażenie do biur, gabinetów lekarskich czy np. meble sklepowe. Leasing często bywa możliwy bez wkładu własnego, jeżeli koszt zakupu jest niewielki.

Wygodną formą uzyskania finansowania jest także leasing online. W tym przypadku wnioski leasingowe w kwocie od 500 do 30 tys. zł netto są rozpatrywane w 15 minut i w trybie 24/7. Nie wymaga się dokumentów, a leasing jest dostępny także dla nowych firm. Sprawdzane są jedynie bazy BIK i KRD.

Dla wyposażenia w kwocie od 30 do 110 tys. zł netto rozpatrywanie wniosku trwa 1-2 dni, a wymogiem jest tylko okazanie obrotów na rachunku. Wkład własny dla leasingu online wynosi 10%. Dodatkową zaletą jest też możliwość własnoręcznego załatwienia finansowania bez konieczności kontaktu z doradcą, a następnie podpisanie umowy korespondencyjnie przez kuriera. Sprawdź tę formę finansowania na stronie Leason i skorzystaj z naszej oferty!