Budowa hali magazynowej pod wynajem – czy taki biznes jest opłacalny?

Hala magazynowa.

Potrzeba bezpiecznego przechowywania rozmaitych produktów z różnych branż jest zauważalna wśród przedsiębiorców. Hale magazynowe interesują coraz więcej Polaków, którzy szukają odpowiedniego miejsca do składowania niezbędnych przedmiotów w przystępnej cenie, a często również taka hala biurowo-magazynowa pozwala pozwala lepiej się zorganizować.

Hale magazynowe są czymś, czego dziś bardzo potrzebują przedsiębiorcy, handlowcy i producenci. Takim osobom zależy na tym, aby składować towar w bezpiecznym miejscu, mieć do niego dogodny dostęp w każdej chwili i jednocześnie nie ponosić zbyt dużych opłat miesięcznych za wynajem hali. Czy w dzisiejszych czasach budowa hali magazynowej z zamiarem wynajmu to dobry i opłacalny pomysł?

Budowa hali magazynowej.

Jakie są plusy i minusy budowy hali pod wynajem?

Hale stalowe są łatwe w budowie i rozbudowie na potrzeby firmy, wiążą się z niewielkimi kosztami inwestycyjnymi, a pozwalają inwestorom na wiele korzyści. Zysk z wynajmu w skali roku może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Czy zatem warto zdecydować się na taki biznes?

Zastanawiasz się czy warto zdecydować się na budowę halę, aby w przyszłości czerpać zysk z wynajmu? Taka decyzja na etapie inwestycyjnym wymaga rozeznania na rynku. Jednak powstaje coraz więcej zakładów produkcyjnych na obrzeżach miast, z których korzysta mnóstwo przedsiębiorców, aby wygodnie i bezpiecznie przechowywać towar ze swoich sklepów. To dowodzi, że biznes związany z wynajmem hal stalowych jest bardzo opłacalny, ponieważ w dużych miastach wciąż brakuje dobrze skomunikowanych magazynów. Budowa hali magazynowej może być więcej opłacalnym przedsięwzięciem dla Twojej firmy. Jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym, to sprawdź koniecznie wady i zalety takiej inwestycji.

Zalety budowy hali magazynowej na wynajem

Jedną z najważniejszych zalet budowy hali magazynowej jest łatwość i czas trwania rozbudowy konstrukcji. Jeśli np. masz biznes związany z e-commerce lub produkcją, to nie musisz zbyt długo czekać, aby taką halę rozbudować i dostosować ją do potrzeb swojej firmy. Standardowy proces rozbudowy nie trwa dłużej niż kilka miesięcy. Możesz też część rozbudowanej hali przeznaczyć na wynajem. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na wynajem magazynów, zysk z takiej inwestycji jest pewny, dlatego warto rozważyć taką możliwość. Producent hal stalowych – firma Borga pomoże Ci przejść przez cały proces – od momentu przygotowania projektu budowy hali aż po ostateczną wycenę i wykonanie konstrukcji.

Drugim argumentem przemawiającym na korzyść takiej inwestycji są niskie koszty inwestycyjne. W tym zakresie warto poradzić się specjalisty np. z firmy Borga, który doradzi najlepsze materiały konstrukcyjne, przygotuje projekt i konkretną wycenę z metrażem, który Cię interesuje. Taki producent hal stalowych ma doświadczenie i wie, jakie materiały będą niezbędne, aby przygotować dla Ciebie satysfakcjonujący projekt. Ogromnym atutem hal jest to, że są dość wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu, dlatego jako inwestor nie będziesz musiał zbyt dużo pieniędzy w nie inwestować.

Hala magazynowa.

Minusy budowy hali magazynowej na wynajem

Do minusów związanych z budową hali magazynowej pod wynajem należy zaliczyć przede wszystkim to, że w większych miastach bardzo trudno znaleźć działkę pod taką inwestycję. Drugim powodem jest fakt, że obiekty zbudowane ze stali są częściej narażone na korozję. Natomiast w nowoczesnych firmach takich jak Borga specjaliści stosują zabezpieczenia antykorozyjne, które przedłużają żywotność hal. Jeśli szukasz takiej dla swojego biznesu, dowiedz się więcej.

Czy inwestowanie w hale magazynowe ma sens?

Budowa hal stalowych na wynajem to świetny pomysł na biznes, ale pod warunkiem, że masz dokładnie sprecyzowane oczekiwania dotyczące takiego magazynu. Wynajmujących z pewnością Ci nie zabraknie, jeśli stworzysz magazyn wedle dobrze zaplanowanego projektu. Jeśli do tego inwestycja powstanie w dobrze skomunikowanym punkcie na obrzeżach miasta, to wzrasta szansa na bardzo dobry biznes.

Stopa zwrotu z inwestycji wynajmu hali magazynowej jest dość wysoka, dlatego jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad taką inwestycją, to zdecydowanie warto sobie wszystko przeliczyć i podjąć odpowiednią decyzję. Wielu osobom inwestycja w hale magazynowe się opłaca, ale warto mieć również na uwadze, że na rynku jest sporo przedsiębiorców nieustannie poszukuje odpowiedniego magazynu na wynajem.

Hale magazynowe na wynajem – czy to dobra decyzja?

Biorąc pod uwagę ogromne zapotrzebowanie ludzi na wynajem magazynów – zdecydowanie jest to dobra inwestycja, dzięki której możesz zarobić sporo pieniędzy. Jednak pamiętaj, że decyzja o budowie hali powinna być skonsultowana z doświadczonymi specjalistami, dlatego warto rozważyć omówienie projektu z ekspertami z firmy Borga. Decyzja o budowie hali magazynowej z przeznaczeniem na wynajem to rozwiązanie korzystne głównie dla inwestorów i dla osób, które chcą z tego stworzyć pomysł na biznes.