Program do faktur online – dlaczego warto go mieć?

Kobieta pracująca w księgowości wystawia faktury online

Zarządzanie własną firmą wiąże się z koniecznością prowadzenia księgowości, a to z kolei z obowiązkiem posługiwania się specjalnym oprogramowaniem. Wybór programów służących do tego celu jest całkiem spory. Dużym zainteresowaniem cieszą się programy online. Oto powody, dla których warto stać się użytkownikiem jednego z nich.

Jak korzystać z programu do fakturowania online?

Program do faktur online jest prostszy w obsłudze, niż się wielu osobom wydawało. Wystarczy zarejestrować się na stronie i zapamiętać jej adres. Mobilne fakturowanie bez opłat to ogromna wygoda. Co najważniejsze, korzystając z takiego narzędzia, można sprawnie wystawić fakturę bez konieczności każdorazowego wypełniania swoich danych, czy danych kontrahenta. Twórcy oprogramowania zapewniają bezpieczeństwo użytych w nim danych, a chronią je najwyższej jakości zabezpieczenia. Korzystając z oprogramowania do fakturowania online, można wystawiać wszystkie rodzaje faktur, w tym fakturę VAT, bez VAT, proformę, korygującą, zaliczkową itd.

Ogromną zaletą programu online jest możliwość wystawiania faktur i przede wszystkim dostępu do sporządzonych już dokumentów, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Z oprogramowania można korzystać w komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie i smartfonie. Wystarczy, by każde z tych urządzeń miało dostęp do internetu.

Program do wystawiania faktur – przydatne funkcje

Podstawową funkcją każdego programu do fakturowania jest oczywiście wystawianie faktur. Ten sam program może jednak służyć jednocześnie do prowadzenia księgowości firmy. Niejedno tego typu nowoczesne narzędzie umożliwia proste wprowadzanie kosztów, rozliczanie podatków i składek ZUS, przygotowywanie deklaracji i JPK. Ponadto podpowiada jak prawidłowo wprowadzać środki trwałe.

Decydując się na korzystanie z programu do faktur online, można samodzielnie zająć się księgowością swojej firmy. Tym bardziej, gdy jest to firma jednoosobowa.

Program do fakturowania za darmo a program płatny

Obecnie bez większego trudu można znaleźć darmowy program do fakturowania. Jednak w internecie dostępne są również programy, które umożliwiają wystawianie faktur i wykonywanie innych działań z zakresu księgowości, za określoną opłatą, najczęściej pobieraną co miesiąc. Często zdarza się, że z tych programów, przynajmniej przez pewien okres (kilka tygodniu lub nawet miesięcy), można korzystać za darmo, w celu przetestowania jego funkcji i możliwości. Wybór ostateczny powinien być podyktowany indywidualnymi oczekiwaniami. Najlepiej bliżej zapoznać się z darmowymi i płatnymi programami, by móc je porównać i sprawdzić, który z nich przyniesie najwięcej korzyści. Prawda jest taka, że ze względu na fakt, iż każda firma ma inne potrzeby, odczucia względem funkcjonalności tego samego programu, będą też różne. Dlatego wybór jest sprawą mocno indywidualną i trudno jest wskazać najlepszy program.

Program do wystawiania faktur online – opinie

Programy do fakturowania online cieszą się pozytywnymi opiniami użytkowników. Na ich temat wypowiadają się głównie właściciele małych i średnich firm. Narzędzia te są chwalone za mobilność i tym samym dostęp do ważnych danych w dowolnym urządzeniu i miejscu. Osoby, które wykorzystują te programy w swoich firmach, często piszą, że są bardzo proste w użyciu, mają wiele przydatnych funkcji i przynajmniej za niektóre z nich nie muszą w ogóle płacić. Pozytywnymi opiniami użytkowników cieszą się zarówno programy do faktur płatne, jak i darmowe. Jak się okazuje, użytkowanie nawet płatnego programu jest tańsze, niż regularne korzystanie z pomocy biura rachunkowego.

Program do faktur online to proste w obsłudze narzędzie firmowe, umożliwiające wystawianie faktur i przygotowywanie wielu innych ważnych dokumentów. Prowadzenie księgowości z użyciem tego oprogramowania jest bardzo wygodne i przede wszystkim szybkie. Zdaniem wielu użytkowników, wręcz przyjemne. Bez sensu więc przepłacać, korzystając z usług biura rachunkowego, kiedy księgowością swojej firmy można zająć się osobiście. Wystarczy tylko rozejrzeć się za dobrym programem.