Regały ze wspornikami to same plusy dla obiektu magazynowego

Zamontowane duże regały ze wspornikami w magazynie

Artykuł partnera.

Szukając idealnego systemu magazynowego, warto zastanowić się m.in. nad regałami wspornikowymi. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet, które wiążą się z usprawnieniem przechowywania towarów. Dlaczego regały wspornikowe mogą być dobrym wyborem?

Czym są regały wspornikowe?

Regały wspornikowe to meble magazynowe, które umożliwiają przechowywanie ładunków dłużycowych – stąd też alternatywna nazwa tego rozwiązania, czyli regały dłużycowe. Cechują się one przede wszystkim specyficzną konstrukcją, która obejmuje grube profile oraz wsporniki, na których składuje się towary. Taki układ spełnia potrzeby związane ze składowaniem towarów o długości przekraczającej dwa metry; mowa zatem o przedmiotach, które stanowiłyby niemały problem w przypadku innych rozwiązań magazynowych.

 

Do czego można wykorzystać regały dłużycowe? Są one stosowane przede wszystkim do przechowywania rur, prętów, profili stalowych i aluminiowych, a także długich elementów drewnianych. Wyróżnia je również prosty montaż i łatwa konfiguracja, dzięki czemu firmy stawiające na takie rozwiązania mogą liczyć na pełne dostosowanie do swoich wymogów oraz układu hali magazynowej. Warto przy tym wspomnieć, że właściwe składowanie skutecznie zwiększa efektywność pracy, a ponadto zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo pracownikom. Nie można pominąć także łatwego dostępu do towarów oraz możliwości stosowania regałów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jednym z producentów specjalizujących się w tego typu rozwiązaniach jest polska firma Logimax.

Podział regałów dłużycowych

Regały wspornikowe możemy podzielić na dwie główne kategorie, które zawierają rozwiązania odpowiednie do przechowywania konkretnych rodzajów materiałów. Wyróżniamy ciężkie i lekkie regały – pierwsze z nich są stosowane do ładunków o większej wadze, takich jak rury wykonane ze stali. Wiąże się to z bardziej wytrzymałą konstrukcją, która gwarantuje udźwig sięgający nawet dwóch ton.

 

Lekkie regały wspornikowe są z kolei skierowane do magazynów, które na co dzień przechowują ładunki o nietypowych gabarytach, jednak o relatywnie małej wadze. Takie rozwiązania są dość uniwersalne – można je dowolnie konfigurować pod kątem indywidualnych wymagań każdej hali magazynowej.

Zalety regałów wspornikowych

Regały wspornikowe to jeden z najczęściej wdrażanych systemów do hal magazynowych. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet, które docenią zarówno pracownicy magazynu, jak i kontrahenci, którzy mogą dzięki temu liczyć na szybszą realizację dostaw. Przede wszystkim taki system pozwala na wykorzystanie całej długości hali magazynowej, co przekłada się na znacznie większą efektywność składowania. Plusem jest również prosta konstrukcja, która może być bez problemów dostosowana do wymagań magazynu. Kolejnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest łatwy i sprawny dostęp do ładunków. Wiąże się to także z większym bezpieczeństwem dla pracowników – właściwie dobrany system składowania pozwala znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia różnego rodzaju wypadków i urazów.