Usługi serwisowe drukarek, czyli jak zabezpieczyć swój sprzęt?

Serwis drukarek

Niezależnie od branży i rodzaju maszyn, jednym z najważniejszych czynników zabezpieczających sprawne funkcjonowanie firmy, jest skorzystanie z odpowiedniego serwisu, który przeprowadzi konieczne przeglądy i wymiany, a w razie awarii zaoferuje błyskawiczną naprawę urządzenia. Nie inaczej jest w przypadku drukarek, które wykorzystywane są zarówno do tradycyjnej pracy biurowej, jak i w bardziej specjalistyczny sposób np. do drukowania etykiet. Jakie mamy możliwości w kwestii wyboru serwisu i zakresu jego usług?

Umowy serwisowe

Do najczęściej spotykanych form współpracy, obejmujących usługi serwisowe drukarek, należą umowy serwisowe. Przy czym zakres usług może być tutaj naprawdę niezwykle szeroki i obejmować nie tylko serwis drukarek, ale także innych urządzeń firmowych – w tym również oprogramowania, na którym one pracują. Jest to zatem rozwiązanie niezwykle kompleksowe, a na dodatek można tutaj liczyć na indywidualne dopasowanie ofertyfirmy serwisowej, które będzie spełniać indywidualne potrzeby przedsiębiorstwa – w tym np. wypożyczenie sprzętu zamiennego na czas naprawy.
Umowy serwisowe mogą być oferowane w postaci kontraktu. Co ważne, obok szerokiego zakresu usług, w dobrych firmach serwisowych, można liczyć także na usługi przez 24 godziny na dobę, co jest niezwykle ważne w przypadku przedsiębiorstw funkcjonujących w tym trybie. W takie sytuacji możliwe jest wsparcie serwisowe o każdej porze, co pozwala zminimalizować przestoje związane czy to z awarią urządzeń, czy koniecznością wymiany podzespołów eksploatacyjnych.

Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne

Każde nowe urządzenie, w tym również drukarkę, obejmuje gwarancja producenta. W takiej sytuacji w przypadku awarii można liczyć na darmową naprawę urządzenia przez dedykowany do tego serwis. Warto zatem przy szukaniu usługi serwisowania drukarek, sprawdzić, czy dany serwis oferuje naprawy w ramach gwarancji danych producentów np. firmy Zebra Technologies, Dlog, Datalogic, Cognex czy Honeywell.
Przy czym często jest tak, że firmy, które sprzedają dedykowane urządzenia i rozwiązania dla danych branż, oferują również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dla zakupionych urządzeń danej marki. Dobrze jest zatem jeszcze przed zakupem urządzeń przemyśleć, gdzie warto go kupić i jakie korzyści serwisowe się z tym wiążą.

Okresowy przeglądy techniczne

W przypadku drukarek, które są użytkowane w bardzo intensywny sposób np. drukarki przemysłowe czy drukarki etykiet, dobrze jest wykonywać okresowe przeglądy techniczne. Im bardziej zaawansowane, a tym samym droższe urządzenie, tym jest to ważniejsze. W takiej sytuacji można bowiem za sprawą okresowych przeglądów technicznych uniknąć niepotrzebnych i poważnych awarii, które wiążą się często z dodatkowymi kosztami i to nie tylko naprawczymi, ale także związanymi z przestojem firmy, jaki spowodują.
Dlatego też doskonałym zabezpieczeniem swoich firmowych urządzeń są usługi serwisowe drukarek oferowane w kompleksowy sposób, gdzie obok napraw i przeglądów, możemy także zakupić czy wynająć sprzęt i skorzystać z jeszcze bardziej rozszerzonej oferty serwisowej.