Planujesz odświeżyć flotę w firmie? Dowiedz się, o czym warto pamiętać

Samochody dla firm

Intensywnie użytkowane pojazdu przez pracowników wymuszają na przedsiębiorcy konieczność odświeżenia floty. Inwestycja w nowe samochody – nawet te używane – bywa dodatkowym obciążeniem finansowym. Sprawdź, jak wymienić pojazdy firmowe bez nadmiernego obciążania finansów.

Korzystanie z wysłużonej floty pojazdów jest nie tylko sporym wydatkiem, ale też niebezpieczne. Jeśli nie chcesz narażać swojej firmy na niepotrzebne koszty, a pracowników na zagrożenie związane z użytkowaniem mocno wyeksploatowanych samochodów, pomyśl o zmianach. Wymiana aut służbowych wcale jednak nie musi nadwyrężyć finansów.

Leasing dla firm – sposób na odświeżenie floty

Odświeżenie floty pojazdów to ogromny wydatek, ale przecież nie musisz angażować gotówki. Jedną z opcji finansowania jest leasing pojazdów, dzięki któremu ponoszone koszty rozłożą się w czasie.

Z takiej formy może skorzystać każdy przedsiębiorca, o ile spełnia warunki stawiane przez leasingodawcę. Dotyczy to zarówno firm, którym kończy się aktualna umowa leasingowa oraz tych, które nie mają na swoim koncie żadnego finansowania tego typu.

Ciekawą opcją jest np. Leasing KINTO One dostępny w ofercie Toyota Leasing. Leasingobiorca decyduje o wysokości opłaty wstępnej, wskazuje interesującą go kwotę miesięcznej raty i na tej podstawie otrzymuje informację o dostępnych pojazdach. Dzięki temu to flota jest dopasowywana do budżetu, a nie odwrotnie.

Jak wybrać korzystny leasing dla firm?

Skorzystanie z leasingu dla firm – jako możliwości na wymianę pojazdów służbowych – jest korzystne, o ile przedsiębiorca porówna dostępne oferty. Warto przeanalizować choćby kilka opcji, co pozwoli na wybór najbardziej dopasowanego finansowania.

Znaczenie mają takie aspekty jak np.:

  • wysokość opłaty wstępnej – im niższa, tym mniej środków potrzebujesz zaangażować na start,
  • wysokość miesięcznej raty – im niższa, tym mniejsze obciążenie finansowe,
  • kilka wariantów zakończenia umowy – ty decydujesz, czy chcesz wymienić auta na nowe czy stać się ich właścicielem.

Leasing firmowy – to się opłaca!

Leasing dla firm jest popularną formą finansowania, o czym świadczą statystyki. W 2020 roku aż 47,5% finansowania stanowiły pojazdy osobowe, zaś 17,8% pojazdy ciężarowe. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to rozwiązanie niosące za sobą wiele korzyści wpływających na zachowanie płynności finansowej.

  • Brak nadmiernego obciążenia budżetu firmy

To zasługa niskich miesięcznych rat, które są wyliczane na podstawie utraty wartości ceny auta w okresie jego użytkowania. Dzięki temu przedsiębiorca może pozwolić sobie na wymianę większej liczby pojazdów.

  • Szansa na cykliczną wymianę auta

Leasing samochodowy dla firm to także szansa na użytkowanie pojazdów będących na gwarancji producenta. Taką możliwość daje jeden z wariantów zakończenia umowy, tj. zwrot pojazdu i uruchomienie kolejnej umowy leasingowej.

Jeśli planujesz odświeżenie floty pojazdów służbowych, rozważ leasing dla firm. Dzięki niemu możesz wymienić wiele samochodów, a to wszystko bez nadmiernego obciążania finansów.