Nieruchomości i jak je skutecznie sprzedawać

Dwóch mężczyzn omawia sprzedaż nieruchomości

Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich lat zaczęto odnotowywać, znaczy wzrost popytu na nowe mieszkania. Zwiększyła się również konkurencja na rynku nieruchomości, dlatego wielu deweloperów postawiło na skuteczny marketing nieruchomości. Na temat marketingu w branży deweloperskiej można by się wiele rozpisywać, jednak w tym artykule, przedstawię Ci 3 kluczowe zasady, którymi powinien kierować się każdy profesjonalny deweloper.

Zasada numer 1. Bądź spokojny i fachowy w swojej pracy

Zawód dewelopera wiąże się dużą odpowiedzialnością. Taka osoba zajmuje się bowiem prowadzeniem inwestycji budowlanych z zamiarem późniejszego przeniesienia prawa własności na inne osoby czy też podmioty. Aby marketing nieruchomości był skuteczny, ważna jest łatwość nawiązywania kontaktów z klientami. Deweloper zna się na swoim fachu i służy fachowym doradztwem na każdym etapie inwestycji.

Klienci są wymagający, zwłaszcza jeżeli chodzi o tak poważny zakup, jakim jest zakup mieszkania. Często zadają mnóstwo pytań, chcą wiedzieć wszystko na temat postępu prac. To normalne, w końcu chodzi tutaj o dom, w którym spędza resztę (bądź większość) swojego życia. Dobry deweloper jest zatem cierpliwy i wykazuje się empatią, a nawet kreatywnością w stosunku do klienta.

Skuteczny marketing nieruchomości stawia przede wszystkim na zachowanie stałych, pozytywnych kontaktów między inwestorem a nabywcą.

Zasada numer 2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Numer drugi nieco łączy się z numerem pierwszym. Chodzi tu przede wszystkim o renomę i doświadczenie zawodowe. Mając na koncie bogaty dorobek, firma deweloperska może poszczycić się również szerokim zakresem opinii na swój temat. To właśnie opinie są jednym z kluczowych aspektów towarzyszących potencjalnym klientom przy wyborze odpowiedniego inwestora.

Zakup mieszkania to niezwykle ważna decyzja, nie można więc oddawać się w ręce niesprawdzonej firmy. Jeżeli deweloper w swoim marketingu nieruchomości wykazuje się uczciwością i wiarygodnością finansową oraz będzie cieszyć się zaufaniem, na swoim koncie będzie mieć setki, jak nie tysiące zadowolonych klientów. Dobrym rozwiązaniem jest dodanie, do strony www firmy, kilku opinii zadowolonych klientów. Ludzie lobią dzielić się opiniami na każdy temat, dlatego i tym razem wybieraj sprawdzone metody na dotarcie do swoich klientów.

Zasada numer 3. Korzystaj z pomocy social mediów i narzędzi internetowych

W dzisiejszych czasach bezapelacyjnie największym medium, w którym ludzie spędzają ponad połowę swojego życia, jest Internet. I tak zarówno pierwsza, jak i druga zasada, spotykają się w trzecim punkcie. Spokój i fachowość można również zachować w sieci internetowej. Tutaj można przede wszystkim wykreować pozytywny wizerunek swojej marki, trafiać w gusta i guściki klientów oraz utrzymywać z nimi stały kontakt na takich komunikatorach, jak np. messenger.

Do tego dochodzą również wszelkiego rodzaju kampanie internetowe, grupy dyskusyjne, fora, blogi, kanały video, i tak dalej. Jest naprawdę mnóstwo różnych kanałów, dzięki którym marketing deweloperski jest na tak wysokim poziomie.

Korzystając z tych trzech prostych zasad (i nie tylko), jako deweloper zapewnisz swojej firmie wysoką pozycję w rankingu najlepszych deweloperów.