Kim jest tajemniczy klient?

Mężczyzna zatrudnia się jako tajemniczy klient

Tajemniczy klient, czyli mystery shopper, to osoba, która podaje się za klienta i składa wizytę w danej placówce. Po co jest jednak wykonywana taka praca i na czym dokładnie polega? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

Kim jest tajemniczy klient?

Tajemniczy klient to osoba, której zadaniem jest ocena osób zatrudnionych w danej firmie. Na zatrudnianie tajemniczych klientów decydują się najczęściej większe przedsiębiorstwa usługowo-handlowe. Tajemniczy klient to zawód, którego celem jest sprawdzanie tego, czy pracownicy obsługują swoich klientów zgodnie ze standardami, a także ocena poziomu zadowolenia z przeprowadzonej usługi. Na takim stanowisku niezbędna jest spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Praca jako tajemniczy klient

Pracując jako tajemniczy klient nie można najczęściej liczyć na zatrudnienie na pełen etat. Najczęściej jest to praca dorywcza, która może być wykonywana po godzinach. Dlaczego tak jest? Jest to związane z tym, iż większość firm chce, aby takie kontrole odbywały się raz na jakiś czas.

Bardzo często zdarza się, że tajemniczy klienci składają wizyty w tych placówkach, które przyjęły nowych pracowników. Praca taka, mimo iż jest idealna dla osób zarówno w wieku starszym, jak i młodszym (ponieważ konsumenci są w różnym wieku) wymaga posiadania pewnych cech. Przede wszystkim należy wykazywać się spostrzegawczością i umiejętnie udawać klienta, do czego przydadzą się umiejętności aktorskie.

Gdzie można się zatrudnić jako tajemniczy klient?

Większość placówek, które korzystają z pracy tajemniczych klientów, nie prowadzi rekrutacji samodzielnie. Decydują się one na korzystanie z usług agencji prac tymczasowych. Dlaczego? Ponieważ potrafią one nie tylko znaleźć pracowników, ale także sprawują nadzór nad wszelkimi formalnościami. Osoby, które by chciały spróbować swoich sił jako tajemniczy klient, powinny zatem udać się np. do agencji pracy.

Jeżeli poszukujesz bardziej szczegółowych informacji o tajemniczym kliencie, wejdź na stronę https://oexcursor.pl/baza-wiedzy/tajemniczy-klient-mystery-shopper/ i rozwiej swoje wszelkie wątpliwości na ten temat.