Jak wybrać firmę komputerową, która będzie odpowiedzialna za obsługę sprzętu IT w Twojej firmie?

osoby pracujące w biurze

Jak spośród tak wielu przedsiębiorstw wybrać jedno, które będzie odpowiedzialne za obsługę sprzętu komputerowego w Twojej firmie? Na co zwrócić uwagę, by wybrana firma komputerowa spełniała pokładane w niej nadzieje? Dziś podpowiemy, co jest najistotniejsze w tej branży, tak ważnej w dzisiejszych, skomputeryzowanych czasach?

Dostęp do profesjonalnego sprzętu

 Renomowana firma komputerowa powinna świadczyć dość szerokie usługi, umożliwiające kompletne wyposażenie w niezbędne komponenty. I nie chodzi tu jedynie o gotowe urządzenia i akcesoria, ale też części zamienne, pozwalające na wymianę wadliwych lub zużytych elementów. Dlatego decydując się na wybór współpracownika, koniecznie zwracaj uwagę na to, co wchodzi w zakres jej usług. Najlepiej, jeśli jednocześnie możesz liczyć na zarządzanie Twoimi komputerami i całą siecią, usuwanie awarii i naprawę wszystkich urządzeń, archiwizację danych, ochronę antywirusową i dostęp do oprogramowania. Co istotniejsze, wszelkie te prace powinny być wykonywane szybko i sprawnie, abyś nie tracił swoich klientów przez nieprzewidziane przestoje.

Serwis laptopów i komputerów

 Firma komputerowa, która poza sprzedażą części i akcesoriów, oferuje serwis laptopów, raczej zna się na rzeczy i można jej zaufać. Warto zwrócić uwagę co dokładnie wchodzi w zakres usług, bo najczęściej są to:

– konserwacja – dokładne czyszczenie wnętrza komputerów,

– naprawa – przywrócenie do sprawności uszkodzonego sprzętu,

– system – instalacja, aktualizacja, odwirusowanie, odzyskiwanie danych, archiwizacja,

– wymiana – nowe części w miejsce popsutych lub o zbyt małej mocy.

Po takich wskazaniach można się zorientować, czy ma się do czynienia z profesjonalną firmą komputerową, która poradzi sobie z obsługą sprzętu w Twoim przedsiębiorstwie.

Firma komputerowa oferuje produkty najlepszych marek

 Ostatnią istotną kwestią,jeśli chodzi o firmy komputerowe, jest jakość sprzętu i komponentów, jakie oferuje. Jeśli dysponuje wysokiej klasy produktami najlepszych marek, z pewnością zna się na rzeczy. Warszawska firma DMX Komputery ma w swojej ofercie właśnie takie produkty, m.in. Lenovo, Toshiba, Dell, Apple, Brother, Canon i wiele innych. Ważne też, aby przedstawiciele firmy potrafili dobrać odpowiednie sprzęty do potrzeb swoich klientów, nie narażając ich na zbędne koszty. A te w zakresie komputerów i oprogramowania mogą być spore. Doradztwo techniczne jest więc bardzo istotną cechą idealnej firmy komputerowej, z którą zamierzasz podjąć współpracę.