Gotowe spółki z o.o – zalety ich nabycia

Kobieta nabywa gotową spółkę

Gotowa spółka z o.o to „produkt” dla każdego, kto myśli o rejestracji własnej spółki lub z różnych względów (często kredytowych) potrzebuje takiej formy działalności na już. Gotowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest już formalnie zarejestrowana, opłacona i czeka na nowego właściciela.

Gotową spółkę kupujemy od firm, które specjalizują się w tego typu sprzedaży. Firmy takie załatwiają wszystkie formalności związane z zarejestrowaniem spółki z o.o wcześniej, dlatego można zostać właścicielem gotowej, czystej spółki z o.o nawet w ciągu jednego dnia.

Gotowe spółki z o.o – zalety

Do najważniejszych zalet wejścia w posiadanie gotowej spółki z o.o jest bez wątpienia oszczędność czasu. Ponieważ spółka taka jest już zarejestrowana i opłacona, to nie ma potrzeby spędzania wielu godzin w urzędach oraz wypełniania stosów dokumentów. Kolejną korzyścią z zakupu gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może być natychmiastowe ubieganie się o dotację z UE. Zazwyczaj warunkiem, jaki należy spełnić, aby uzyskać dofinansowanie, jest nieprowadzenie działalności spółki w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W takiej sytuacji gotowa, czysta spółka z o.o jest idealnym wyborem.

Co właściwie oznacza, że spółka jest czysta? Otóż jest to gwarancja tego, że spółka nie posiada żadnych zobowiązań finansowych, nie zatrudnia pracowników, nie zawierała żadnych umów itd. Gotowa spółka z o.o posiada numer NIP, REGON oraz może być zgłoszona do VAT UE.

Gotowe spółki z o.o – jak wygląda jej zakup?

Oczywiście, aby dokonać zakupu gotowej spółki z o.o potrzebne będą odpowiednie dokumenty i informacje takie jak:

  • dowód tożsamości (również wszystkich członków zarządu oraz wspólników, o ile tacy będą występować),
  • sposób podziału udziałów spółki,
  • informacja o chęci zmiany nazwy spółki,
  • adres siedziby spółki,
  • informacja na temat zakresu działalności spółki.

Istotną informacją jest fakt, że wszelkie zmiany takie jak zmiana nazwy, zmiana wpisów PKD oraz wszelkie dodatkowe sprawy również może za nas załatwić firma, od której kupujemy gotową spółkę. Gdy wszystkie niezbędne dane zostaną dostarczone do sprzedającego, to wtedy obie strony spotykają się u notariusza, gdzie podpisana zostaje stosowna umowa.

Aby zakupić gotową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością będziemy potrzebować nieco więcej środków finansowych niż w przypadku, gdy będziemy chcieli zarejestrować ją na własną rękę. Natomiast nie ulega wątpliwości, iż jest to rozwiązanie, za które warto zapłacić trochę więcej. Pamiętajmy o oszczędności czasu oraz uniknięciu wielu wizyt w różnych urzędach. Oczywiście cały proces zakupu gotowej spółki z o.o jest legalny i zgodny z prawem.