Czym jest The Wall z technologią microLED?

Ogromny ekran zamonowany w sali w firmie

Artykuł partnera.

Technologia microLED to jedno z najnowszych rozwiązań związanych z wyświetlaniem cyfrowego obrazu. Firma Samsung od początku ma spory wkład w jej rozwój, czego rezultatem jest bardzo innowacyjny ekran o nazwie The Wall.

The Wall z technologią microLED – nowoczesny marketing i wiele więcej

Ekrany o sporej przekątnej stanowią obecnie ważny element funkcjonowania wielu firm oraz instytucji. Takie rozwiązania znajdziemy między innymi na lotniskach czy dworcach, w restauracjach, punktach sprzedaży, centrach handlowych, a także w biurach. Urządzenia tego typu mogą korzystać z różnych technologii – najczęściej stosowane rodzaje wyświetlaczy to LCD i LED. Ostatnio popularność zyskuje dość świeże na rynku rozwiązanie o nazwie microLED. Własności mikroskopijnych diod pozwalają na zastosowanie ich zarówno w przypadku wielkoformatowych ekranów służących do prezentowania reklam oraz informacji skierowanych do klientów lub pracowników, jak i w wystroju nowoczesnego, luksusowego wnętrza. Jednym z produktów tego typu jest The Wall, czyli modułowa ściana wideo oferowana przez Samsunga.

Diody odpowiadają za wyświetlanie obrazu w ogromnej liczbie urządzeń, zaczynając od smartwatchy i innych sprzętów z kategorii wearables, poprzez smartfony, tablety i komputery, aż po ogromne telebimy i banery. Producenci stale rozwijają ekrany LED, by mogły oferować jeszcze bardziej realistyczne odwzorowanie kolorów, większy kontrast, wyższą jasność, a także niższe zużycie energii. Właśnie na tych aspektach skupia się technologia microLED, która zyskuje coraz większe znaczenie na rynku wyświetlaczy.

Jak działa i co oferuje technologia microLED użyta w The Wall?

Działanie tego typu ekranów opiera się na diodach elektroluminescencyjnych, jednak zdecydowanie mniejszych niż w przypadku innych rozwiązań. To z kolei pozwala znacznie zmniejszyć odległość pomiędzy pikselami, a tym samym osiągnąć bardziej jednolite barwy i kontrast na niespotykanym dotąd poziomie. Ekrany microLED składają się z mikroskopijnych diod, które tworzą poszczególne elementy pikseli. Tego typu wyświetlacze cechują się również niskim zużyciem energii, dłuższą żywotnością oraz możliwością osiągnięcia bardzo wysokiej jasności obrazu.

Dlaczego warto wybrać The Wall z technologią microLED?

The Wall to produkowany przez firmę Samsung ekran oparty na technologii microLED. Seria tych innowacyjnych wyświetlaczy miała swoją premierę na początku roku 2018 podczas targów CES. Do największych atutów „ściany” należy bardzo dobra jakość obrazu i bardzo realistyczne odwzorowanie kolorów. Ekrany The Wall z technologią microLED są pozbawione ramek, dzięki czemu mogą być łączone bez widocznych odstępów i świetnie komponują się z każdym wnętrzem.

Modułowość ekranów The Wall zapewnia także spore możliwości modyfikacji zarówno wielkości, jak i kształtu ekranu. W przypadku najnowszych modeli przekątna może sięgać aż tysiąca cali. Nie zabrakło także zupełnie nowych rozwiązań technicznych związanych z jakością wyświetlanego obrazu. Jedną z nich jest technologia Black Seal, która zapewnia idealną czerń, a także większą głębię kolorów, wysoki kontrast i perfekcyjnie odwzorowane detale. Ultra Chroma to z kolei rozwiązanie, które zapewnia bardzo realistyczne i naturalne kolory poprzez redukcję długości fali barwnej. Dodatkowo zastosowano tutaj funkcje związane z HDR oraz nowe technologie przetwarzania obrazu wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Ile wynosi rozdzielczość ekranu w przypadku produktów z tej serii? Wyświetlacze The Wall mogą wyświetlać treści nawet z rozdzielczością 16K, czyli 15 360 na 2 160 pikseli. W efekcie wszelkie informacje i obrazy mogą być prezentowane z bardzo wiernym odwzorowaniem wszystkich szczegółów. Dzięki technologii microLED żywotność ekranu może sięgać nawet 100 tysięcy godzin, czyli ponad 11 lat.

The Wall – propozycja dla firm i luksusowych wnętrz

„Ściana” Samsunga to produkt skierowany między innymi do firm, które chcą postawić na najnowsze rozwiązania w zakresie prezentacji informacji. To bardzo dobry sposób na wyświetlanie reklam, a także podkreślenie wystroju w biurze prawdziwie innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dodatkowo urządzenie może być wykorzystywane również w domu – modułowość w parze z możliwością doboru różnych ramek oraz wysoką jakością obrazu sprawia, że The Wall powinien wyglądać rewelacyjnie w każdej sytuacji. Taki produkt powinien sprawdzić się w najbardziej ekskluzywnych i luksusowych wnętrzach.