5 filmów, z których najlepiej uczyć się języka

Oglądanie filmów które uczą języka angielskiego

Jedną z form nauki języka obcego jest nauka poprzez słuchanie. Słuchać możemy piosenek, audycji w radiu, podcastu, ale także integrować to, co słyszymy z tym, co widzimy podczas oglądania anglojęzycznego filmu. Oprócz oglądania i słuchania pamiętajmy o doskonaleniu pozostałych kompetencji językowych.

Angielski online daje możliwość nauki z każdego miejsca na świecie. Szkoły językowe, takie jak np. Lincoln, oferują szeroką ofertę zajęć w taki sposób, aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Dlaczego warto uczyć się z filmów?

Nauka przez oglądanie filmu, to przede wszystkim świetne rozwiązanie, jeśli chcemy nauczyć się rozumienia ze słuchu. Im więcej słuchamy, tym więcej rozumiemy. Wiele z platform oferuje możliwość oglądania początkowo napisami w naszym rodzimym języku, a następnie w języku obcym. Oprócz rozumienia ze słuchu doskonalimy naszą wymowę oraz poznajemy słownictwo w odpowiednim kontekście. W filmach bohaterowie najczęściej używają języka, którym posługiwać się możemy każdego dnia. Nie jest on więc oderwany od rzeczywistości i praktycznie natychmiastowo możemy przełożyć go do naszej codzienności. Powtarzając zdania lub konkretne słowa za bohaterami filmów i seriali, doskonalimy także naszą wymowę.

Które filmy wybrać do nauki języka angielskiego?

„Faceci w czerni” to bardzo często polecany film do nauki języka angielskiego. Bohaterowie filmu posługują się bardzo wyraźnym językiem angielskim, jest on popularny i stosunkowo łatwy do zrozumienia. „Dziennik Bridget Jones” to propozycja dla wszystkich fanów przygód głównej bohaterki. Ta komedia romantyczna daje możliwość posłuchania brytyjskiego akcentu. Filmy „Harry Potter” to propozycja nie tylko dla dzieci! Z pewnością każdy z nas pamięta „Shreka”, który jest już bajką absolutnie kultową. Poleca się ją do nauki języka angielskiego, także dla dorosłych. To świetny i przyjemny sposób na przyswajanie nowych zwrotów. Ostatnią propozycją są wszystkie filmy „Hobbit” oraz „Władca Pierścieni”, które stanowią świetną propozycję dla średniozaawansowanych użytkowników języka angielskiego.