Jak działają systemy ERP 4FACTORY oparte na chmurze obliczeniowej?

Korzystanie z systemów ERP 4FACTORY

Oprogramowanie wspierające się na chmurze (model Software as a Service – SaaS) jest ogólnodostępne przez podłączone do internetu urządzenia, takie jak laptop, telefon czy tablet. Dzięki temu mamy bezpieczny wgląd w czasie rzeczywistym w dokładne dane i raporty, aby być w stanie podejmować świadome decyzje biznesowe.

Chmurowe systemy ERP pomagają skorygować komunikację i powiększyć efektywność organizacji bez nadprogramowych zasobów i wydatków niezbędnych do spełnienia wysokich wymagań wdrożeniowych i późniejszej konserwacji systemu on-premise. Rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej zapewniają elastyczność i mobilność, ponieważ umożliwiają dostęp do systemu i jego aplikacji w chmurze za pośrednictwem dostawcy danego rozwiązania.

Istnieje 5 kluczowych kroków do udanego wdrożenia ERP 4FACTORY, jednakże każde wprowadzenie najczęściej rozpoczyna się od zaangażowania konsultanta lub dostawcy ERP. Ważne jest specjalistyczne wsparcie zewnętrzne w znalezieniu rozwiązania, które spełni potrzeby przedsiębiorstwa oraz pomoże przygotować szczegółowy plan wdrożenia.

Zobacz również: Program do planowania produkcji

Jakie są rodzaje wdrożeń chmurowych ERP?

Każdy system w chmurze różni się od siebie, ważne jest aby wiedzieć, które odpowiada najbardziej przedsiębiorstwu aby nie sprowadzić dodatkowych problemów.

  • SaaS z wieloma dzierżawcami (ang. multi-tenant),
  • SaaS z pojedynczym dzierżawcą (ang. single-tenant),
  • Chmura publiczna,
  • Chmura prywatna,
  • Chmura hybrydowa.

Zobacz również: Oprogramowanie ERP

Jak system ERP oparty na chmurze może usprawnić codzienne operacje produkcyjne?

Przedsiębiorstwa produkcyjne wymagają systemu, które może szybko i płynnie przystosować się do zakłóceń i być na tyle kompromisowe, aby rozwijać się wraz z firmą w miarę pojawiających się zmian.

Głównymi korzyściami z chmurowego ERP dla zakładów produkcyjnych:

  • Wydajność i produktywność
  • Bezpieczeństwo
  • Elastyczność
  • Zmniejszone koszty
  • Skalowalność
  • Zadowolenie klienta

Zobacz również: Przemysł 5.0

Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie ERP?

Powodzenie wprowadzenia rozpoczyna się od selekcji wykwalifikowanego dostawcy oprogramowania, który już wcześniej zrealizował pomyślne wdrożenie i jest w stanie zapewnić specjalistyczną wiedzę na każdym etapie procesu. Ważna jest współpraca pomiędzy przedsiębiorstwem a zleceniobiorcą.

QAD przez jedynego dystrybutora w Polsce – firmę DSR, oferuje eksperckie usługi konsultingowe, które prowadzą przedsiębiorstwa produkcyjne przy procesie wprowadzenia w sposób szybki, zwinny i efektywny, pomagając w niezbędnej dziś transformacji cyfrowej. QAD Adaptive ERP pomaga producentom m.in. zarządzać planowaniem zasobów, łańcuchem dostaw, aby lepiej rozpoznawać i rozwiązywać problemy związane ze zmianami na rynku i dzięki temu wyprzedzać konkurencję.

Źródło:

Strona głowna